Odunluk Mah. Oba Sok. No:9 Nilüfer, Bursa

OKULUMUZDA COVİD-19′ A KARŞI ALINAN ÖNLEMLER

OKULUMUZDA COVİD-19′ A KARŞI ALINAN ÖNLEMLER

Dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Covid-19 salgınıyla yaklaşık sekiz aydır karşı karşıyayız. Tüm dünyanın mücadele ettiği bu salgın hayatımızı etkilemiş ve yaşamımızdaki bazı dinamikleri değiştirmiş bulunmaktadır.  Dünyada tüm sektörler sağlık, ticaret, hizmet belki de yüzyıllardır görülmeyen bir durumla karşı karşıya. Eğitim-öğretim de bu salgından son derece etkilenmiş bulunmaktadır. Eğitime verilen beş aylık aradan sonra 12. Sınıf öğrencilerimizle 31 Ağustos 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu izinler doğrultusunda tekrar bir araya geldik. Hem değerli öğrencilerimizi korumak hem de bu salgını bir an önce atlatabilmek için okulumuzda çeşitli önlemler aldık ve bu önlemlere azami düzeyde uymaya Bursa Simya Koleji Ailesi olarak dikkat etmekteyiz.

1- Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimiz okula girdiğinde temassız ateş ölçerler yardımıyla ateş ölçümüne tabi tutuluyor.

2- Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimiz okulun çeşitli yerlerine yerleştirilen dezenfektanlar sayesinde sık sık ellerini dezenfekte ediyor.

3- Öğrencilerimizin kantin, yemekhane, kütüphane gibi ortak alanları kullanımı esnasında nöbetçi öğretmenler tarafından sosyal mesafe kurallarına uyması sağlanıyor.

4- Öğrencilerimiz kantin, yemekhane, kat girişlerinde dezenfektan paspasını kullanarak ayaklarını dezenfekte ediyor. Okulda daha steril bir ortamın sağlanmasına katkıda bulunuyor.

5- Sınıflarımız ilgili personellerimiz tarafından her gün temizleniyor. Toplu kullanım alanlarının sık sık havalandırılmasına dikkat ediliyor.

6- Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm personelimizin maske kurallarına uyması için sık sık hatırlatmalar yapılıyor. Öğrencilerimiz yalnızca dersliklerde kendilerine ait masalarına oturduklarında maskelerini çıkarıyor.

7- Derslikler, konferans salonu, kantin, kütüphane ve yemekhane gibi ortak kullanım alanlarında sosyal mesafe kurallarına uygun bir oturma düzeni belirleniyor. 

8- Ders aralarında öğrencilerimizin temaslı oyunlar yerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen temassız oyunları oynamasına dikkat ediliyor.

Alınan tüm bu önlemler doğrultusunda Bursa Simya Koleji Ailesi’ nin tüm dünya için zorlu olan bu süreci hem eğitim-öğretimden uzak kalmadan hem de sağlıklı bir biçimde atlatması hedeflenmektedir. Kurallara gerekli önemi vererek, maske ve mesafe kelimelerinin hayatımızın vazgeçilmez unsuru olduğunu bilerek öğrencilerimizle bir arada olmaktan ve eğitim- öğretime devam etmekten son derece mutluluk duyuyoruz.

Okulumuz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bursa Simya Koleji' ne Hoş Geldiniz